اصول بازاریابی و تبلیغات موفق برای جذب مشتری؛ چطور مشتری بیشتری جذب کنیم؟
کاربر سمیرا محمدی

نویسنده

اصول بازاریابی و تبلیغات موفق برای جذب مشتری؛ چطور مشتری بیشتری جذب کنیم؟

همان طور که می‌دانید، بازاریابی و تبلیغات لازمه هر کسب و کار موفق است؛ امروزه تمامی صاحبان کسب و کارهای مختلف، برای موفق شدن و یا حتی جذب مشتری بیشتر به بازاریابی و تبلیغات نیازمند هستند. جذب مشتری برای هر کسب و کاری شاید در نگاه اول کمی ساده به نظر برسد، اما بگوییم چنین نیست؛ اگر تبلیغات و بازاریابی شما به صورت اصولی و صحیح انجام شود، قطعا می‌توانید مشتری بیشتری را جذب کنید و در نهایت فروش بیشتری داشته باشید؛ امروزه بسیاری از دارندگان مشاغل کوچک غالباً از اصول بازاریابی برای جذب مشتری غافل‌اند. در ادامه با ما همراه  باشید تا بررسی کنیم که مهمترین اصول بازاریابی کدامند و اطلاع دانستن از اصول بازاریابی تا چه اندازه در کسب و کار شما مهم است؟

 از اصول بازاریابی زیر استفاده کنید تا بتوانید مشتریان بیشتری جذب کنید

فکر می‌کنید محصولی عالی و فوق العاده دارید؟ باید بگوییم اگر این چنین باشد و شما هیچگونه تبلیغات و بازاریابی برای محصول خود انجام نداده باشید، هیچ فردی  کالا و خدمات شما را نخواهد شناخت! همانطور که می‌دانید، بازاریابی موفق مساوی است با سود و حتی موفقیت بیشتر. اگر بازاریابی و تبلیغات شما به شکل صحیح و اصولی انجام شود، تاثیر فوق العاده‌ای در فروش محصولات شما خواهد داشت. موارد زیر به شما کمک خواهد کرد بتوانید به فروش و موفقیت نزدیک شوید و به شکل اصولی بازاریابی کنید.

1. با مشتریان خود شروع کنید

 اهداف و نگرانی‌های مشتری، دلیل فعالیت شما در تجارت است. مشتریان، محصولات و خدمات شما را برای رفع نیازهای خود خریداری می‌کنند. شما این را می‌دانید، اما آیا آن را در بازاریابی خود اعمال می‌کنید؟ برای جذب مشتری، سعی کنید در وهله اول مشکلات مشتری خود را شناسایی کنید، به عنوان مثال اگر شرکت شما در زمینه ماساژ درمانی در حال فعالیت است، ممکن است ماساژ "سنگ داغ" یا "بافت عمیق" از جمله خدمات ارائه شده شما باشد، اما برای جذب مشتری و اهمیت دادن به خواسته‌های آن، باید در مورد کاهش درد کمر یا از بین بردن اسپاسم عضلات صحبت کنید. به یاد داشته باشید که هر چه بیشتر بتوانید از مشکلات و مواردی که برای مشتری شما اهمیت دارد، سر در بیاوردید، خدمات بهتری می‌توانید ارائه دهید و در نهایت حتی مشتریان بیشتری خواهید داشت.

مشتری

2. بازار هدف کسب و کار خود را شناسایی کنید

تعداد محدودی از افراد وجود دارند که مایل هستند کالا و خدمات خاصی را خریداری کنند؛ بازاریابی به افرادی که نمی‌خواهند آنچه شما ارائه می دهید، خریداری کنند، اتلاف وقت و هزینه است. شما این را می دانید‌، اما آیا بازاریابی خود را برای افرادی که احتمالاً می‌خواهند خدمات و محصولات شما را خریداری کنند، هدف قرار داده‌اید؟ سعی کنید این موضوع را درک کنید که چه کسی محصولات و خدمات خود را خریداری می کند و چرا؟ تصویری از خریدار ایده آل خود، مشخصات جمعیتی، نگرانی‌ها و انگیزه‌های آن‌ها تهیه کنید. از این اطلاعات برای شناسایی تاکتیک‌های بازاریابی استفاده کنید؛ مطمئن باشید که  این تکنیک‌ها، آن‌ها را به سمت شما جلب می‌کند.

3. ارزش محصولات خود را به مشتری نشان دهید

قبل از اینکه مشتری‌های فعلی شما به مشتری بالقوه تبدیل شوند، باید در مورد ارزش محصولات و خدمات شما اطمینان داشته باشند. آنها باید احساس اطمینان کنند که محصولات و خدمات شما همان کاری را که قرار است، انجام خواهد داد و نیازهای آنان را برطرف خواهد ساخت.  اگر شما خدمات خاصی را  ارائه می‌دهید، باید نمونه‌هایی از کار خود را به افراد نشان دهید و توصیفاتی را از مشتری‌های قبلی ارائه دهید.

4. از سیستم همکاری در فروش استفاده کنید

شما می‌توانید تنها با داشتن چند مشتری، در آمد زیادی داشته باشید، به شرطی که آن‌ها به مشتری بالقوه شما تبدیل شوند؛ قطعا به عنوان صاحب کسب و کار، شما این را هم می‌دانستید، اما آیا شما استراتژی بازاریابی خاصی دارید که بتواند به شما کمک کند که از سیستم هکاری در فروش استفاده کنید و فعالیت خود را برای هر ماه رشد دهید؟ به زبان ساده‌تر، اگر محصولات یا خدمات خاصی می‌فروشید، در نظرگرفتن یک قرعه کشی و اهدای جوایز به مشتریان، می‌تواند توجه آن‌ها را جلب کند. فرقی ندارد که به صورت آنلاین و یا حتی آفلاین فعالیت دارید؛ در هر صورت می‌توانید مشتریان خود را ترغیب کنید که در صورت معرفی افراد جدید و یا حتی خرید بیشتر از شما، جایزه و یا تخفیفی از شما دریافت خواهند کرد.

5. حس اعتماد را در مشتری ایجاد کنید

مردم دوست دارند از افرادی که می‌شناسند و به آنها اعتماد دارند‌، کالا و خدماتی را بخرند. به یاد داشته باشید که جذب مشتری ده برابر بیشتر از فروش و کسب سود از اهمیت زیادی برخوردار است؛ وقتی کاری انجام دهید که مشتری به شما اعتماد داشته باشد؛ صد در صد بعد از گذشت زمان به شما وفادار خواهد بود و همیشه از شما خرید خواهد کرد. وقتی بتوانید اعتماد مشتری را جلب کنید، می‌توانید کالا و خدمات خود را با کیفیت بهتری به فروش برسانید. اما به یاد داشته باشید که این اعتماد یک شبه به دست نمی‌آید و به زمان احتیاج خواهد داشت.

حس اعتماد در مشتری

سخن آخر

شما اکنون اصول بازارایابی و تبلیغات آنلاین را می‌شناسید، اینکه بتوانید با مشتریان خود ارتباط صمیمی و صادقانه داشته باشید، حس اعتماد را در مشتری ایجاد کنید، به ارزش مشتری خود بیافزاید و حتی در نهایت بتوانید کالا و خدمات باکیفیت را ارائه دهید، بدون شک با گذشت زمان، مشتریان زیادی پیدا خواهید کرد که برای همیشه به مشتری ثابت شما تبدیل خواهند شد و قطعا موفقیت و فروش بیشتری را برای شما به همراه خواهد داشت. اگر تجربه موفقی در زمینه فروش و اصول بازاریابی داشته‌اید، آن را از طریق ارسال نظرات با ما و سایر مخاطبان ما در میان بگذارید.

برگرفته شده از :

powerhomebiz

پست های مرتبط

0 نظرات

نظر شما