بیت کوین 90 هزار دلاری پس از هاوینگ
کاربر عمران صالحی

تحلیلگر بازارهای مالی--مدیرمالی--مشاور مالیاتی

بیت کوین 90 هزار دلاری پس از هاوینگ

با نزدیک شدن به پایان هاوینگ تحلیلگران اعتقاد دارند ارزش هر بیت کوین به بیش از 90 هزار دلار خواهد رسید، با به پایان رسیدن هاوینگ و نصف شدن پاداش استخراج به نظر می‌رسد استخراج این ارز دیجیتال پرطرفدار دیگر مقرون به صرفه نباشد.

TradeBlock  یک موسسه تبلیغاتی در حوزه ارزهای دیجیتال است که در تازه ترین برآورد خود اظهار می‌دارد، پس از هاوینگ و با نصف شدن پاداش ها هزینه استخراج هر بیت کوین به حدود 12525 دلار خواهد رسید. چنانچه این رقم واقعی باشد با جهش 100 درصدی روبه رو خواهیم شد. در این صورت ماینرها برای اینکه بتوانند درآمدشان را برابر نمایند با هزینه های جاری مجبور خواهند شد تا دوبرابر ظرفیت فعلی خرج کنند و این مساله می‌تواند هزینه‌هایی همانند برق مصرفی را تا دوبرابر افزایش دهد. البته این براورد بر اساس قیمت فعلی بیت کوین که 10200 دلار می باشد صورت پذیرفته است و چنانچه هاوینگ نتواند قیمت بیت کوین را افزایش دهد ماینری دیگر به صرفه نخواهد بود.

هاوینگ از ابتدای پیدایش بیت کوین به صورت کد در درون آن قرار گرفته است این رویداد در جهت جلوگیری از انباشت تورم در بیت کوین ایجاد شده است. این رویداد باعث می‌شود عرضه بیت کوین‌های جدید به صورت آهسته و هر 4 سال یکبار نصف شود. این رویداد یک امتیاز مثبت برای ارز دیجیتال نسبت به ارزهای رایج توسط بانک های مرکزی می باشد زیرا قابل پیش بینی می باشد و در این زمان عرضه بیت کوین محدود می باشد.

شرک‌ های ماینینگ از اکنون در حال کار کردن بر روی نسل جدید ریز پردازنده ها و چیپ ها هستند تا بتوانند در هاوینگ بعدی از انها استفاده نمایند از این رو مجبور خواهند شد بر قدرت پردازشی تاسیسات خود تمرکز بیشتری نمایند.

محققین بانک آمریکایی JPMoragan chase  بر این باورند استخراج بیت کوین همانند استخراج نفت است و چنانچه قیمت آن کاهش پیدا نماید بسیاری از استخراج کنندگان تا افزایش قیمت بعدی دست از استخراج بر خواهند داشت و منتظر افزایش قیمت می مانند تا بتوانند به سود دهی برسند.

به نظر می‌رسد تا قبل از هاوینگ بعدی تنها 30 درصد از ماینرها تجهیزات خود را بروز نمایند و مابقی با همان تجهیزات قدیمی به کار خود ادامه دهند. بر این اساس باید انتظار داشت تعداد زیادی از ماینرها دست از استخراج بردارند، زیرا تجهیزات قدیمی از نظر هزینه مقرون به صرفه برای استخراج بیت کوین نمی‌باشد، اما با تجهیزات جدید می‌توان انتظار داشت این استخراج باز هم برای تعداد محدودی به صرفه باشد و همچنان به استخراج ادامه دهند.

پست های مرتبط

0 نظرات

نظر شما