استفاده از بلاک چین در زنجیره تامین ولوو
کاربر عمران صالحی

تحلیلگر بازارهای مالی--مدیرمالی--مشاور مالیاتی

استفاده از بلاک چین در زنجیره تامین ولوو

حدود 93 سال از را اندازی شرکت بزرگ و مشهور ولوو می‌گذرد و به تازگی محصول جدید خود تحت عنوان خودروی xc40  شارژی را روانه بازار کرده است. این شرکت مدت زمان زیادی است تمرکز خود را بر روی کیفیت و امنیت خودرهای خود لحاظ نموده است. این کیفیت و امنیت مختص خودروهای سواری این شرکت نبوده و معادن و محیط زیست را نیز در برمی‌گیرد.

شرکت ولوو به شدت بر زنجیره تامین خود نظارت دارد. این شرکت روند تحویل مواد اولیه از معدن تا زمان تولید باتری جدیدش را رصد می‌نماید. ولوو مدت زمانی است به دنبال تامین منابع اخلاقی با همکاری تامین کنندگان خود است و قصد دارد منابع و مواد اولیه مورد نیاز برای باتری‌های خود را از طریق زنجیره تامین اخلاقی بدست آورد. ولوو اعلام نموده این توانایی را دارد تا وعده‌های خود در زمینه ایمنی تا رانندگان، معادن و محیط زیست را تحقق و گسترش دهد،  اگرچه تحقق چنین وعده‌ای کار چنان آسانی نیست، اما شرکت ولوو بر این اصل استوار است.

یکی از مواد اولیه ضروری در ساخت باتری‌های شرکت ولوو کبالت است که بیش از نیمی از این ماده اولیه در جمهوری کنگو قرار دارد. از این مقدار حدود 20 درصد توسط کارگران معمولی بدون داشتن تجهیزات مدرن استخراج می‌شود. بخش عمده کبالت‌های استخراج شده توسط دلالان وشرکت‌های بزرگ معدنی خریداری می‌شود به همین جهت وجه تمایز بین کبالت‌هایی که از زنجیره اخلاقی بدست آمده‌اند بسیار سخت خواهد بود و دراین زمینه شرکت ولوو قصد دارد برای این امر شفاف سازی نموده و کبالت‌های خود را را زنجیره تامین اخلاقی بدست آورد.

 

 

 

پست های مرتبط

0 نظرات

نظر شما