اولین کنسرسیوم ارزهای دیجیتال
کاربر عمران صالحی

تحلیلگر بازارهای مالی--مدیرمالی--مشاور مالیاتی

اولین کنسرسیوم ارزهای دیجیتال

کنسرسیوم جهانی با هدف برگزاری نشستها و گردهم آوردن موسسات مالی، دانشگاهیان، سازمان‌های مردم نهاد، انجمن‌های اقتصادی جهان، نمایندگان دولت در خصوص مدیریت ارزهای دیجیتال حرکت می‌نماید. در پنجاهمین اجلاس داووس موضوع ارزهای دیجیتال یکی از موضوعات داغ بوده که موسسات مالی بزرگ دنیا در زمینه خطرات و فرصت‌های ناشی از نوآوری‌های خاموش و همچنین نبود مقررات بر عملکرد انها به بحث و تبادل نظر پرداختند.

بر اساس بیانیه منتشر شده، فرصت در زمینه ورود مالی زمانی تحقق پیدا خواهد کرد که علاوه بر فضای درست حاکم بر این بازار، همکاری‌های خصوصی و دولتی در بازار توسعه یابد و رشد بالایی داشته باشد. این کنسرسیوم مقرر گردید راه حل‌های یک سیستم نظارتی، تعامل پذیری، شفافیت و فراگیر بودن را در این ابتکار مد نظر قرار دهد. در مورد مدیریت ارزهای دیجیتال این کنسرسیوم مکلف شد جهت اطلاع رسانی‌ها از یک چهار چوب محکم گام بردارد.

"دولت ستون اصلی ارزهای دیجیتال است"، این گفته "مارک کارنی" فرماندار بانک مرکزی انگلستان است. باور ایشان این است که هر چهارچوبی در زمینه ارزهای دیجیتال تضمین کننده رقابت منصفانه، کارایی، مشروعیت و امنیت پرداخت را  مورد بررسی و تضمین قرار می دهد. 

پست های مرتبط

0 نظرات

نظر شما