مهارت های کار آفرینی؛ 5 مهارت که هر کارآفرین لازم است بداند
کاربر سمیرا محمدی

نویسنده

مهارت های کار آفرینی؛ 5 مهارت که هر کارآفرین لازم است بداند

پیش از این در مقالات قبلی در مورد کارآفرین و کارآفرینی توضیح داده شد؛ کارآفرین می‌تواند هر شخصی باشد که یک تجارت را ایجاد و یا اداره می‌کند. بدون شک، نسبت به کسی که کارمند است و یک کار روتین و مشخص دارد، خطرات بیشتری یک شخص کارآفرین را تهید می‌کند. غالباً ریسک کارآفرینی به صورت ریسک مالی، ریسک شغلی و حتی ممکن است ریسک عاطفی باشد. در ادامه این مطلب، 5 روش مؤثر برای کسب مهارت‌ های کارآفرینی آورده شده است؛ در ادامه با ما همراه باشید.

مهارت های کار آفرینی

بدون شک تبدیل شدن به یک شخص کارآفرین به پشتکار و تلاش زیادی نیازمند است و از آنجا که هنگام کارآفرینی و رشد یک تجارت موفق، خطر شکست زیادی وجود دارد، مهارت‌های بسیار خاصی وجود دارد که یک کارآفرین برای موفقیت باید از آن‌ها اطلاع داشته باشد.

1.مهارت های ارتباطی

هر کارآفرین باید توانایی مهارت‌های ارتباطی را در خود پرورش دهد. این که فرد شخصاً کارآفرین انفرادی باشد یا یک شرکت با پرنسل زیادی  را اداره کند، باید درک کند که چگونه به طور موثر با همه ذینفعان بالقوه که مشاغل را لمس می‌کنند ارتباط برقرار کند. بهترین کارآفرینان در اصل یاد گرفته‌اند که چگونه ارتباطی مناسبی را در هر محیطی برقرار کنند.

ضروری است که یک کارآفرین بتواند با کارمندان، سرمایه گذاران، مشتریان، طلبکاران و کلیه افراد دیگر ارتباط برقرار کند. اگر کارآفرینی نتواند ارزش شرکت خود را حفظ کند و مهارت‌های ارتباطی لازم را به دست نیاورده باشد، بعید به نظر می‌رسد که شرکت موفقی باشد. همچنین یک شخص کارآفرین باید بر همه اشکال ارتباطی اعم از مکالمات حضوری، مکالمات گروهی، ارتباطات کتبی، ایمیل یا پیام‌های آنلاین تسلط داشته باشند.

تقویت مهارت ارتباطی در کارآفرینی

2. فروش

مهارت‌‌های لازم در جهت فروش کالا و خدمات شما، نقش موثری در جهت میزان موفقیت شما در زمینه کارآفرینی دارد. به عنوان یک کارآفرین، باید بتوانید همه چیز و همه چیز را بفروشد. به یاد داشته باشید که اگر بهترین محصول دنیا را هم داشته باشید، اما اگر دانش فروش را نداشته باشید؛ قطعا ارزشی نخواهد داشت. یک کارآفرین باید ایده تجاری را به سرمایه گذاران بالقوه و محصول یا خدمات را به مشتریان و خود به کارمندان خود بفروشد. اگر یک کارآفرین قادر به برقراری ارتباط به بهترین شکل با سایر افراد باشد، می‌تواند برای فروش ایده‌های خود و محصولات فیزیکی به طور موثرتری عمل کند. این مهارت‌های فروش برای نشان دادن ارزش برای کلیه ذینفعان داخل و خارج از شرکت ضروری است.

3. تمرکز

به یاد داشته باشید که مسیر کارآفرینی موفق با فراز و نشیب‌هایی همراه است. اوج موفقیت‌ها و ناامیدی از شکست است. یک کارآفرین موفق باید توانایی تمرکز داشته باشد تا بتواند در صورت وجود مشکلات پیش آمده، مسیر را ادامه دهد. یک کارآفرین موفق تمرکز لازم را دارد و حتی در بسیاری از شرایط می‌تواند خود را تحت فشار قرار دهد، تا به موفقیت برسد.

4. توانایی یادگیری

توانایی یادگیری یکی از مهم‌ترین مهارت‌های لازم در زندگی است، مخصوصا زمانی که شما کارآفرین باشید! اگر کسی در حال ایجاد شغل باشد، توانایی یادگیری برای موفقیت لازم و ضروری است. یک کارآفرین به مهارت بالایی برای یادگیری و تمایل به یادگیری نیاز دارد. اگر فرد قادر به یادگیری در هر شرایطی، حتی شکست باشد، مهارت های لازم برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق  دارد.

5. استراتژی کسب و کار

مهارت استراتژی تجارت در واقع پنجمین مهارت مهمی است که یک کارآفرین به آن احتیاج دارد. غالباً کارآفرینان از طریق قدرت و اراده مطلوب خود در مشاغل خود به موفقیت دست می‌یابند. با استفاده از مهارت‌های ارتباطی مؤثر، مهارت‌های فروش، تمرکز عمیق و توانایی بالای یادگیری، یک کارآفرین در واقع می‌تواند یک استراتژی تجاری را بیاموزد. با این وجود، هنگام ساخت و رشد یک تجارت، مهم است که ساختار و استراتژی رشد مبتنی بر حس و مهارت تجاری مناسب باشد. یک کارآفرین موفق باید استراتژی کاملی داشته باشد تا تجارت خود را از خوب به عالی سوق دهد.

استراتژی کسب و کار در کارآفرینی

سخن آخر

در قرن بیست و یکم، بسیاری از افراد مایل هستند، رئیس خود باشند و به یک کارآفرین تبدیل شوند تا اینکه بخواهند یک شغل تمام وقت و خسته کننده داشته باشند! تمامی آنچه که در این مطلب در باره مهارت های کارآفرینی به آن‌ها اشاره شد، لازمه موفقیت در کسب و کار و کارآفرینی هستند. بهتر است قبل از این که کارآفرین شوید به این نکات توجه ویژه‌ای داشته باشید. از اینکه تا انتهای مطلب با ما همراه بودید، سپاسگزاریم. اگر پیشنهاد، انتقاد و حتی تجربه‌ای در این زمینه دارید که برای شما مفید و کاربردی بوده است، آن را با ما و سایر مخاطبان عمران اف ایکس در میان بگذارید.

برگرفته شده از :

investopedia

 

پست های مرتبط

0 نظرات

نظر شما