تحلیل فاندامنتال cad- دلار کانادا
کاربر عمران صالحی

تحلیلگر بازارهای مالی--مدیرمالی--مشاور مالیاتی

تحلیل فاندامنتال cad- دلار کانادا

دلار کانادا در دو هفته گذشته در محدوده 40 تا 50 پیپی در نوسان بوده اما این ارز میتواند فردا از این دامنه نوسان با توجه به امار داده های تورمی خارج شود. امروز نشست بانک مرکزی کانادا برای تعیین نرخ بهره برگزار خواهد شد علاوه بر آن داده های تورمی کانادا نیز منتشر خواهد شد. این در حالی است که در نشست قبلی بانک بانک مرکزی کانادا این ارز به شدت تقویت شد.

از دلایل تقویت این ارز در نشست قبلی این بانک مرکزی می توان به صحبت های آن نشست اشاره داشت در این نشست بانک مرکزی کانادا اعتقاد داشت مصرف کنندگان وضعیت مطلوبی دارند و و اقتصاد جهانی نیز به تعادل رسیده است. از زمان برگزاری نشست بانک مرکزی با افت شاخص های اقتصادی کانادا مواجه شده ایم این افت در شاخص های gdp،تراز تجاری و تولیدی،مسکن و بخش مصرف کنندگان رخ داده است.

آمار شاخص های داده های تورمی کانادا امروز قبل از نشست بانک مرکزی این کشور انتشار خواهد یافت بر اساس شاخص IVEY PMI رشد تورم کانادا در ماه گذشته با افت شدید روبه رو بوده است. امروز و پیش از نشست بانک بانک مرکزی کانادا جفت ارز usdcad رشد داشته است که می توان دلیل این رشد را جریانات ریسک گریزی دانست. امروز نشست بانک مرکزی کانادا می تواند برای این ارز حیاتی باشد و چنانچه این بانک مرکزی ئ سرمایه گذاران را نا امید نماید دلار کانادا به روند نزولی خود ادامه خواهد داد و می تواند usdcad  با افزایش روبه رو شود.

چنانچه دلارآمریکا/دلار کانادا از بازار ساید خارج شود می تواند از 1.31 عبور و سطح های بالاتر را به راحتی تاچ نماید اما چنانچه بانک مرکزی به خوشبینی ها قبلی خود ادامه دهد این ارز در برابر تما ارزهای دیگر تقویت خواهد شد.

پست های مرتبط

0 نظرات

نظر شما