شاخص 450 هزار واحدی
کاربر عمران صالحی

تحلیلگر بازارهای مالی--مدیرمالی--مشاور مالیاتی

شاخص 450 هزار واحدی

با توجه به اخبار مثبت بازار سرمایه و همچنین اعلام حمایت از این بازار پیش بینی می‌شود، شاخص تا پایان سال 1389 به رکورد تاریخی 450 هزار واحد برسد.

 

با توجه به پیش رو بودن مجامع شرکت ها و همچنین اخبار خوب بازار سرمایه شاخص این پتانسیل را دارد که تا پایان سال 1389 به عدد تاریخی 450هزار واحد برسد. بعد از یک هفته وجود تنش‌های سیاسی و سایه جنگ بر منطقه اکنون با آرام شدن اوضاع بار دیگر بازار سرمایه به رنگ سبز درآمده و مسیر جدیدی را در حال پیمایش است. وجود سایه جنگ بر منطقه در هفته گذشته باعث کاهش اکثر بازارهای بورس جهانی شد و در مقابل با افزایش قیمت طلا در سطح جهان مواجه گردید. 

البته باید این نکته را مد نظر قرار داد قیمت برخی سهام های با افزایش زیادی مواجه شده است و بیشتر از این وارد حباب قیمتی می‌شوند و در مقابل قیمت برخی از سهام‌ها افزایشی نداشته و می‌توان برای سهامداران جذابیت ایجاد نماید. از این رو واجب است، سهامداران در معاملات خود در ماه‌های پایانی سال دقت بیشتری نمایند.

با توجه به اینکه در بودجه سال آینده خبری از افزایش بی رویه حامل های انرژی نمی‌باشد، می‌توان امیدوار بود که بر روی سود آور ی شرکت‌ها تاثیر مستقیم بگذارد و شاهد eps های جذاب تری برای سال 1399 باشیم وجود اخبار افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی ها می‌تواند شرکت هایی که هنوز p/e پایینی دارند را با رشد مواجه نماید.

با توجه به موارد گفته شده و فصل برگزاری مجامع شرکت‌ها می‌توان امیدوار بود شاخص تا عدد 450 هزار رشد کند، اما در این بین از اصلاح سهام شرکت‌های کوچک که با رشد شارپی موجه شده‌اند نباید غافل شد.

 

 

پست های مرتبط

0 نظرات

نظر شما