راه اندازی مشاغل خانگی؛ 8 ایده موثر و کاربردی برای کسانی که می‌خواهند کسب و کار خانگی داشته باشند
کاربر سمیرا محمدی

نویسنده

راه اندازی مشاغل خانگی؛ 8 ایده موثر و کاربردی برای کسانی که می‌خواهند کسب و کار خانگی داشته باشند

احتمالا برای شما هم پیش آمده که از خودتان بپرسید، "بعضی از کارهایی که می‌توانم در خانه انجام دهم و منبع در آمد از آن کسب کنم، چیست؟" قطعا همه ما می‌دانیم، کار کردن در محیط کار سختی‌ها و معایب خاص خودش را دارد و مهمترین مسئله در این زمینه این است که شما به راحتی نمی‌توانید استراحت کنید و یا حتی سر حوصله یک فنجان چای بنوشید، چون مسلما کارهای زیادی دارید که باید تا پایان روز به اتمام برسانید. مشاغل خانگی امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است، اگر دوست دارید، در خانه باشید و به سادگی حتی با کسب و کاری کوچک، منبع درآمدی داشته باشد، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

چرا مشاغل خانگی؟ مزایا و محدویت‌های آن

 • برخی از طرفداران مشاغل خانگی معتقد هستند که با راه اندازی اینگونه مشاغل، درگیر هزینه‌های اضافی مانند مالیات، اجاره دفتر، هزینه غذا در محل کار و حتی کرایه رفت و آمد نیستند و به راحتی با صرفه جویی در هزینه‌ها می‌توانند، در منزل در هر فرصتی کار خود را انجام دهند و درآمد داشته باشند.
 • انعطاف پذیری مشاغل خانگی‌ها باعث شده است که طرفداران زیادی داشته باشد. شما هر نوع کاری که در منرل انجام می‎دهید، با گذر زمان می‌توانید تغییراتی را در شغل خود ایجاد کنید و به مراتب نوع فعالیت خود را گسترش دهید و به حقوق بیشتری دست یابید.
 • از دیگر نکات مثبت مشاغل خانگی می‌توان به این موضوع اشاره کرد که شما به این دلیل که کار خود را در خانه انجام می‌دهید، قطعا می‌توانید رابطه بهتر و صمیمی‌تری با فرزندان و حتی همسر خود در طول روز داشته باشید.

اما اگر بخواهیم از دید منفی به این موضوع نگاهی داشته باشیم، باید بگوییم:

 • شما ممکن است برای نوع فعالیت و یا خدمات خود به مجوز نیاز داشته باشید و این کار برای شما فرآیندی سخت و پیچیده باشد و ترجیح دهید که بیرون از خانه کار کنید.
 • ممکن است کسب و کار شما، از خانه و مکانی که برای آن در نظر گرفته‌اید، کوچکتر باشد و شما مجبور باشید مکان و یا دفتر خاصی کرایه کنید که در این صورت محتمل هزینه‌های اضافی خواهید شد.
 • در بسیاری از موارد ممکن است بین زندگی شخصی و زندگی کاری شما تداخل ایجاد شود و مدیریت این دو موضوع کار آسانی نباشد.
 • و از همه مهمتر اینکه شما مجبور هستید تمام روز در خانه بمانید! این موضوع کمی کسل کننده به نظر می‌رسد و ممکن است برای تمامی افراد خوشایند نباشد و در نهایت باعث می‌شود شما احساس تنهایی وافسردگی داشته باشید.

مشاغل خانگی

راه اندازی مشاغل خانگی

فعالیت‌های بسیاری وجود دارد که می‌توانید در منزل انجام دهید:

محصولات را به صورت عمده خریداری کنید و به صورت آنلاین بفروشید

شاید شما اخیرا به خارج از کشور سفر کرده باشید و با محصولات بی‌نظیری روبرو شدید که در بازار شما موجود نیستند، در این گونه مواقع، بهتر است آن‌ها را به صورت عمده خریداری کنید و سپس به صورت آنلاین بفروشید تا بتوانید درآمد کسب کنید. اگر این محصولات برای حمل و نقل آسان باشند، قطعا می‌توانید به وسیله آن‌ها یک کسب و کار خانگی ولی پردرآمد برای خود در نظر بگیرد.

محصولات خانگی خود را بفروشید

اگر در تهیه یک محصول خانگی، مهارت و تخصص کافی را دارید و از انجام دادن آن کار لذت می‌برید، می‌توانید به سادگی سرگرمی خود را به درآمد تبدیل کنید. در بسیاری از مواقع ممکن است، فضای خانه شما برای تهیه محصولات خانگی بزرگ نباشد، در چنین مواقعی حتی می‌توانید یک فضا کوچک اجاره کنید، محصولات خود را تهیه کنید و در نهایت به فروش برسانید. با داشتن توانایی کنترل هر جنبه از محصولاتی که می‌فروشید، می‌توانید از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه‌تر باشید، کیفیت آنها را بهبود بخشید و یا آنها را برای مشتریان خاص خود تهیه کنید تا تقاضا در بازار را هدف گذاری کنید.

نمونه‌هایی از محصولات دست ساز که می‌توانید به صورت حرفه‌ای آن‌ها را بسازید و برای فروش در نظر بگیرید، در ادامه آورده شده است:

 • شمع‌ها
 • جواهرسازی
 • ساخت لوزم آرایشی
 • انواع غذا و دسر
 • دوخت انواع لباس
 • و ...

از همه مهمتر، این است که اگر شما بتوانید کار خود را به خوبی انجام دهید و مشتریان قابل توجهی پیدا کنید، پس از گذشت زمان، می‌توانید کارمندان جدیدی را استخدام کنید و دیگر لازم نیست به تنهایی تمام کارها را خودتان به اتمام برسانید.

یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید

می‌توانید به سادگی برای کسب درآمد، یک فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کنید. تأمین کننده فروشگاه شما می‌تواند محلی یا خارج از کشور باشد، اما شما باید اطمینان حاصل کنید که یک تامین کننده را پیدا می‌کنید که می‌تواند برای ارائه یک محصولات عالی به مشتری، قابل اعتماد باشد. هزینه اولیه راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی با استفاده از قالب‌های آماده فروشگاهی در ابتدا، برای شما سخت نیست و به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید.

خلاقیت برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا فکر ناب و خلاق در این زمینه، می‌تواند در جهت هرچه بیشتر فروش کالا و محصولات شما موثر باشد. بناراین بهتر است قبل از اینکه تصمیم خود را اجرایی کنید، با افرادی که در این زمینه مهارت و تخصص دارند، مشورت‌های لازم را داشته باشید. به یاد داشته باشید که شما با خلق کالاها و محصولات منحصربفرد و همچنین محتوای باکیفیت، می‌توانید از رقبای خود در این زمینه پیشی بگیرید.

خدمات و یا تخصص خود را بفروشید

خدمات برای مشاغل خانگی ساده‌تر از محصولات هستند. اما چالش مهم در این زمینه، زمان شما است، ممکن است مجبور باشید برای ارائه خدمات خود به دیگران نسبت به حقوقی که دریافت می‌کنید، وقت زیادی بگذارید. برخی از مهمترین خدماتی که شما می‌توانید در خانه انجام دهید و از طریق آن به درآمد برسید، در ادامه آورده شده است.

 • تمیز کردن خانه
 • نوشتن وبلاگ
 • طراحی سایت
 • آموزش‌هاس شخصی در زمینه‌های مختلف
 • نگهداری از حیوانات خانگی
 • تدریس خصوصی و نیمه خصوصی
 • ساخت زیورآلات
 • خیاطی و بافتنی
 • و.....

مشاغل مبتنی بر خدمات اغلب برای یافتن مشتری‌های مناسب به شبکه‌های زیادی و حتی تبلیغات نیازمند هستند، اما بهتر است بدانید که مشتری‌های رضایتمند به احتمال زیاد خدمات شما را با گذشت زمان حفظ می‌کنند و همچنان از خدمات شما بهره می‌برند. به همین دلیل، لزوماً نیازی به تعداد زیادی مشتری برای انجام این کار ندارید و کیفیت خدمات ارائه شده شما، با گذشت زمان به مشتریان اثبات خواهد شد.

مشاغل خانگی

خدمات یا تخصص خود را تولید کنید

تولید خدمات شما، ایجاد محصولات دیجیتالی یا فیزیکی که تخصص شما را تکمیل می‌کند، می‌تواند جریان درآمد اضافی را به تجارت شما اضافه کند. شما می‌توانید با مشتری فعلی خود این کار را انجام دهید و یا حتی در همان فضا مشتری جدیدی پیدا کنید.

برخی از ایده‌ها در این زمینه عبارتند از:

 • دوره‌های آموزشی
 • فیلم‌های آموزشی در زمینه بورس
 • موسیقی
 • کتاب‌های الکترونیک

پیشنهاد چند شغل خانگی؛ 8 ایده موثر و کاربردی

بهتر است قبل از شروع یک کار خانگی، یک مکان و فضای مناسب برای کار خود در نظ بگیرید؛ اگر فضای کار مناسبی در اختیار دارید، می‌توانید با توجه به انچه که گفته شد، کار خود را شروع کنید. بهتر است به برخی از ایده های برتر مشاغل خانگی در این مطلب یپردازیم:

1.طراحی سایت

یکی از مشاغلی خانگی پردرآمد برای خانم‌ها و اقایان، طراحی صفحات وب است، اگر شما در این زمینه تخصص و مهارت کافی را دارید، به جای آنکه وقت زیادی را در طول روز صرف رفت و آمد کنید، به سادگی می‌توانید برای شرکت‌ها و موسسات مختلف به صورت فریلنسری کار کنید.

مشاغل خانگی؛ طراحی سایت

2.نگهداری از بچه‌ها

اگر از نگهداری از کودکان لذت می‌برید، این کار می‌تواند بهترین موقعیت شغلی برای شما باشد. می‌توانید در منزل خود از تمام کودکانی که والدین آن‌ها شاغل هستند، در نهایت دقت نگهداری کنید و از این طریق به درآمد قابل توجهی دست یابید.

3.کپی رایتر

شرکت‌های تبلیغاتی و بازاریابی همواره به دنبال نویسندگان مستقل هستند تا در پروژه‌های خود از آنان استفاده کنند. شما می‌توانید با تسلط بر جستجو در فضای اینترنت، تسلط بر زبان انگلیسی و داشتن مهارت در نگارش و ادبیات فارسی، این کار را به سادگی در منزل انجام دهید.

 4.طراح لباس

چه لباس‌ها و مدل‌های پیچیده طراحی کنید، چه لباس‌های ساده، در هر صورت، می‌توانید با طراحی لباس به درآمد برسید و یک شغل خانگی داشته باشید.

 5.مدرس موسیقی

کارآفرینان با استعداد موسیقی، می‌توانند به سادگی برای مشتریانی که به موسیقی علاقه دارند، در صورت داشتن مهارت و تخصص لازم در این زمینه و حتی داشتن ابزارهای لازم، موسقی را آموزش دهند و درآمد کسب کنند. 

مدرس موسیقی

6.نویسنده کتاب

تالیف کتاب الکترونیکی و انتشار آن در انواع مختلف سیستم عامل‌های آنلاین، ساده‌تر از همیشه به نظر می‌رسد و شما می‌توانید به سادگی از این طریق درآمد کسب کنید. البته باید تخصص و مهارت لازم را در این زمینه داشته باشید.

7.مشاوره رسانه‌های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و پینترست نه تنها برای استفاده در تجارت بلکه برای افراد زیادی که به سادگی از استفاده از آنها لذت می‌برند محبوب شده‌اند. شما می‌توانیدبه عنوان مشاور رسانه‌های اجتماعی بدون محدویت به زمان و مکان در هر ساعت از شبانه روز درآمد کسب کنید.

8.نگهداری از حیوانات خانگی

به حیوانات خانگی علاقمند هستید؟ این کار برای شما لذت بخش است؟! اگر وسایل اصلی و لازم در این زمینه را دارید، می‌توانید در خانه خود از یک حیوان خانگی به راحتی نگهداری کنید.

سخن نهایی

اینکه کدام یک از این مشاغل خانگی را انتخاب می‌کنید کاملا به علاقه، استعداد، مهارت و تخصص شما بستگی دارد. سعی کنید فعالیتی انتخاب کنید که در آن دانش یا مهارت دارید و از انجام آن لذت می‌برید. تمام آنچه که در این مطلب به آن اشاره شد، فهرستی از مشاغل خانگی نیست، بلکه فرصت‌های شغلی بسیاری وجود دارد که به راحتی می‌توانید از آن‌ها برای کار در منزل استفاده کنید و به درآمد برسید. اگر مشاغل خانگی دیگری می‌شناسید، آن را با ما در میان بگذارید؟ 

یک فعالیت مستقر در خانه یا شغل خانگی به سادگی یک تجارت دوستانه از راه دور در دنیای امروز را ایجاد کرده است که فناوری می‌تواند شکاف بین شما، تأمین کنندگان، کارمندان و حتی مشتریان شما را ببندد. در مجموع، این موقعیت فرصتی برای شروع، رشد و سرمایه گذاری محافظه کارانه است،به ویژه هنگامی كه بتوانید هزینه‌های اجاره دفتر را كاهش دهید و در منزل خودتان کار کنید.

برگرفته شده از: shopify

 

 

, مشاغل خانگی

پست های مرتبط

0 نظرات

نظر شما