اصول و فنون اظهارنامه نویسی؛ چگونه یک اظهارنامه مالیاتی بنویسیم؟
کاربر سمیرا محمدی

نویسنده

اصول و فنون اظهارنامه نویسی؛ چگونه یک اظهارنامه مالیاتی بنویسیم؟

درباره اظهارنامه مالیاتی چه می‌دانید؟ نکات مهم در نوشتن و ثبت اظهارنامه مالی چیست؟ اظهارنامه مالیاتی برای چه اشخاصی است؟ چه مدارکی برای تحویل اظهارنامه نیاز است؟ اگر به تازگی شرکت یا موسسه خود را ثبت کرده‌اید، قطعا برای ارائه اظهارنامه با این سوال‌ها روبرو خواهید بود. همان طور که می‌دانید یکی از کارهایی مهمی که همه کسب و کارهای رسمی باید انجام دهند، نوشتن اظهارنامه مالیاتی است. بخشی از درآمدهای دولت، در همه کشورهای جهان، از طریق مالیاتی که توسط شهروندان آن کشور پرداخته می‌شود، تامین خواهد شد، اما با این وجود هنوز هم بسیاری از کسب و کارها در مور اظهار نامه مالیاتی، فن و فون آن و حتی اصول نگارش این اظهارنامه اطلاعات کافی ندارند. در  نوشتار پیش رو، قصد داریم به معرفی اصول و فنون اظهارنامه نویسی بپردازیم؛ درادامه با ما همراه باشید.

 اظهارنامه مالیاتی چیست؟

به بیان ساده، گزارشی که شرکت‌ها، سازمان‌ها و کلیه کسب و کارهای قانونی، از یک سال فعالیت خود، ارائه می‌دهند؛ اظهارنامه مالیاتی نام دارد. در اظهارنامه مالیاتی در اصل، جزئیات مربوط به میزان درآمدها، هزینه‌ها و کلیه ارقام مالی شرح داده می‌شود و در نهایت تحویل سازمان امور مالیاتی کشور خواهد شد. اکنون ممکن است این سوال مطرح شود که زمان تهیه اظهارنامه مالیاتی چه زمانی است؟ همان طور که می‌دانید، شروع هر سال در کشور ما از ابتدای فروردین تا آخر اسفند ماه خواهد بود که اصطلاحا "سال مالی" شناخته می‌شود. تمامی افراد و صاحبان کسب و کار در این سال مالی، موظف به تهیه اظهارنامه مالیاتی هستند و جالب است بدانید که طبق ماده دویست و بیست و شش قانون مالیات‌های مستقیم، پس از ارائه اظهارنامه مالیاتی، تا 30 روز فرصت دارید نسبت به اصطلاح مندرجات آن، اقدام نمایید .

اگر اظهارنامه مالیاتی به موقع انجام نشود چه خواهد شد؟

با توجه به آنچه که گفته شد، اگر در تاریخ مشخص شده، اظهار نامه ارائه نشود، سازمان امور مالیاتی کشور دست به کار خواهند شد و مبلغی را به عنون مالیات برای شرکت و یا موسسه شما در نظر خواهند گرفت. علاوه بر این هزینه صاحبان کسب و کارها موظف هستند، جریمه 40 درصدی را نیز پرداخت کنند.

اظهارنامه مالیاتی

اظهارنامه مالیاتی از چه بخش‌هایی تشکیل شده است و چگونه می‌توان آن را تکمیل کرد؟

بسیاری از صاحبان کسب و کارها، با فرآیند تکمیل اظهارنامه مالیاتی آشنا نیسیتد. در اصل، اظهارنامه مالیاتی به صورت یک دفترچه است که بخش به بخش آن باید تکمیل گردد. به صورت کلی، اظهارنامه دارای بیست و هفت بخش است که در ابتدا، مؤدی باید اطلاعات هویتی خود را تکمیل کند و در نهایت به اطلاعات سرمایه گذاران خارجی، مشخصات تکمیل کننده و محسابه مالیات، ختم خواهد شد. اما آنچه که بخش‌های متعدد این دفترچه را شامل می‌شود، عبارتست از میزان استهلاک، هزینه‌های اولیه شرکت یا موسسات، میزان سرمایه موجود، ترازنامه، قراردادها و .....

لازم به ذکر است که تمامی بخش‌های این دفترچه باید به صورت کامل ودقیق تکمیل شود.

یکی از اصول و فنون اظهارنامه نویسی به این صورت است که باید در نهایت دقت و اختصاص دادن زمان انجام شود. شما موظف هستید تمامی اطلاعات را به صورت کوتاه و خلاصه شده، اما شفاف و واضح در دفترچه وارد کنید. تمام افراد هنگام پر کردن این دفترچه، باید به این نکته توجه داشته باشند، که کلمات وارد شده از بار حقوقی برخوردارند و مسئولیت به کارگیری تمام کلمات در فرم‌های اظهارنامه بر عهده خودشان خواهد بود؛ بنابراین؛ بهتر است با عجله این کار را انجام ندهد و زمان مناسب را برای این کار اختصاص دهند. به یاد داشته باشید که شما برای تکمیل اظهرانامه، مجاز نیستید شیوه نگارش و جمله بندی را به صورت محاوره‌ای و یا شکسنته انجام دهید. آماده کردن اطلاعات، قبل از پر کردن اظهارنامه به شما کمک خواهد کرد که بتوانید به بهترین صورت ممکن این کار را انجام دهید.

در صورتی که اظهارنامه نویسی به موقع و در نهایت دقت، انجام شود، مشمول میزان معینی از تخفیف به صورت درصدی از مبلغ کل مالیات خواهید شد و این رقم به عنوان تشویقی برای شما در نظر گرفته می‌شود.

اصول و فنون اظهار نامه مالیاتی

در صورت عدم فعالیت اشخاص حقیقی و حقوقی، ارائه اظهارنامه ضروری است؟

بله! تمامی اشخاص حقیقی، حقوقی پس از ثبت موسسه، شرکت، تعاونی و یا سازمان خود حتی در صورت عدم فعالیت، موظف به ارائه اظهارنامه هستند. اگر  در مدت زمان تعیین شده؛ شرکت و موسسات کارکرد صفر داشته باشند، دفاتر کل و روزنامه آن‌ها باید سفید تحویل داده شود.

مدارک لازم برای تکمیل اظهارنامه مالیاتی کدامند؟

ü       تمام مدارک شرکت و یا موسه مانند اساسنامه، شرکت نامه و آخرین تغییرات اساسنامه و همچنین گواهی سند محل قانونی شرکت لازم است.

ü       کپی مدارک شناسایی اعم از کارت ملی و شناسنامه‌ی اعضای هئیت مدیره و صاحبان امضا

ü       گواهی ترازنامه اشخاص حقیقی یا حقوقی

ü       مبلغ درآمد شرکت یا موسسه از فروش داخل و یا حتی خارج از کشور

ü       گواهی‌های گردش حساب ممهور به مهر شعبه شرکت /موسسه

ü       صورت بهای کلیه کالاهای ساخته شده و یا حتی به فروش رسیده

ü       کلیه قراردادهای شرکت و یا موسسه مورد نظر با اشخاص حقیقی، حقوقی و یا حتی دولتی و خصوصی

ü       مانده سود و زیان دوره قبل و گردش حساب تعدیلات سنواتی

ü       شماره ثبت دفاتر قانونی  به همراه کد رهگیری

ü       سند مالیات‌های پرداخت شده که به تایید سازمان امور مالیاتی کشور برای کسر مالیات رسیده باشد.

ü       کارت بازرگانی (در صورتی که شرکت مربوطه داشته باشد)

ü       کد کاربری، رمز عبور، کد رهگیری پیش ثبت نام برای ارسال اظهارنامه الکترونیکی مالیاتی

ü       گواهی حساب‌های سال‌های قبل مودی مالیاتی برای بررسی ممیز اداره مالیات

ü       ارائه پرداختی‌های بیمه و هر سندی که به تشخیص اداره دارایی نباز باشد، لازم و ضروری است.

 

پست های مرتبط

0 نظرات

نظر شما