قوانین sec دست به گریبان صرافان و ارزهای دیجیتال
کاربر عمران صالحی

تحلیلگر بازارهای مالی--مدیرمالی--مشاور مالیاتی

قوانین sec دست به گریبان صرافان و ارزهای دیجیتال

به گزارش کریپتوبلاک، 11 پرونده قضایی در تاریخ 3 آوریل مصادف با 15 فروردین شرکت حقوقی فریدمن به نمایندگی از افراد مختلف، در دادگاه جنوبی نیویورک ثبت شده است. این پرونده ها عمدتا بر علیه صرافی های بزرگ ارز دیجیتال همانند کوکوین، بایننس، سیویک، استاتوس، اچ دی آر، بی پروتکل، بنیادترون، بی باکس و بلاک وان و چندین شرکت دیگر ثبت شده است. شکایت هایی هم از افرادی که در حال همکاری به این صرافی ها و شرکت ها بوده اند نیز ثبت شده است که مهمترین آنها دن لریمو، برندن بلامر، چانگ پنگ ژائو و وینی لینگهام هستند.

شرکت حقوقی فریدمن به تازگی در پرونده های ارزهای دیجیتال در طرف مقابل به دنبال اثبات اتهامات بوده است و باعث شده نام این شرکت حقوقی بیشتر شنیده شود.

طبق شکایت های ارسالی الکساندر کلیفورد، چیس ویلیام و اریک لی شاکیان اصلی این پرونده ها هستند. تمامی عرضه کنندگان توکن ها و همچنین تمام صرافی هایی که ابن توکن ها را به مشتریا آمریکایی فروخته باشند متهم به نقض قوانین ایالتی و sec هستند.

تشریح جزئیات دقیق پرونده ها به صورت خلاصه زمان بر بوده و سعی میکنیم کلیات را در اختیار عزیزان قرار دهیم. از میان متهمان برخی در خاک ایالات متحده قرار ندارند و در حوزه قضایی آن قرار ندارد که ایم مسئله می تواند تنش های سختی را در پی داشته باشد. شرکت حقوقی فریدمن توکن هایی که در اختیار مشتریان قرار داده شده است را به عنوان اوراق بهادار شناسایی کرده است.

این پرونده اولین پرونده گسترده در محافل قانونی دنیا است. صرافی ها و اشخاص خارج از آمریکا می توانند از این مسئولیت شانه خالی کنند زیرا در پلت فرم های خود افراد آمریکایی را از فعالیت منع کرده اند. چنانچه شرکت حقوقی فریدمن ثابت نماید توکن های نوعی اوراق بهادار هستند این صرافی ها و افراد به دلیل عدم داشتن مجوزهای لازم مجرم شناخته می شوند و باید خسارات وارد شده به مشتریانشان را پرداخت نمایند.

 

 

پست های مرتبط

0 نظرات

نظر شما