ثبت امتیاز نقشه ناوبری جنرال موتور
کاربر عمران صالحی

تحلیلگر بازارهای مالی--مدیرمالی--مشاور مالیاتی

ثبت امتیاز نقشه ناوبری جنرال موتور

شرکت جنرال موتور یکی از بزرگترین و مهم ترین فعالان صنعت خودرو در دنیا است که به تازگی درخواستی مبنی بر  امتیاز یک سیستم مسیریابی نقشه با استفاده از فناوری بلاک چین را در تاریخ 1 اکتبر 2018 مصادف با مهر 1397 به ثبت رسانده است. این سیستم با استفاده از اطلاعات سنسورهای خودرو یک نقشه کامل و قابل اعتماد را در اختیار خودروهای خودران قرار می دهد. جنرال موتور معتقد است فعال نگه داشتن نقشه های فعلی بسیار پرهزینه است. یکی از دلایل عمده هزینه بر بودن نقشه های فعلی، نگهداری آنها توسط وسایل نقلیه تخصصی است که دسترسی به آنها به چند بخش خاص از جهان محدود می شود.

اکنون جنرال موتور معتقد است راه کار رفع مشکل هزینه بر بودن، توزیع فرآیند در میان خودروهای بیشتر است. در سیستم جدید اطلاعات توسط سنسورهای به کار رفته در خودروها در تمام جهان ثبت خواهد شد. این اطلاعات به صورت آنی توسط یک آشکار ساز نقشه ها را مورد بررسی و مقایسه قرار خواهد داد.

تغییرات به شبکه مبتنی بر فناوری بلاک چین منتقل می شود. شبکه مد نظر تمام اطلاعات نقشه ها را در اختیار دارد و تغییرات را به عنوان تراکنش کاندید ثبت می نماید. در صورتی که سایر خودروها این تغییرات را تایید نمایند تغییر در سیستم ثبت می شود. طبق شنیده ها جنرال موتورز از این سیستم برای ارتقا ویژگی سوپر کروز خودروهای خود استفاده خواهد کرد. این سیستم می تواند وجه تمایزی برای جنرال موتورز نسبت به سایر رقبای خود مانند تسلا است. 

جنرال موتورز با استفاده از این فناوری می تواند با سرعت بالایی جاده های ایالات متحده آمریکا را تحت پوشش قرار دهد. از مزایای سیستم جدید توزیع گسترده وظیفه تولید نقشه بین خودروهای مختلف، نودها و مشارکت فروشندگان است. 

 

 

پست های مرتبط

0 نظرات

نظر شما