روند صعودی و جذابیت بورس برای سرمایه گذاران
کاربر عمران صالحی

تحلیلگر بازارهای مالی--مدیرمالی--مشاور مالیاتی

روند صعودی و جذابیت بورس برای سرمایه گذاران

وجود نقدینگی سرگردان در بازار که بیش از 20 هزار میلیارد ریال است به دنبال بازارهای مختلف جهت کسب سودآوری است. به توجه به افزایش شاخص بورس و جذابیتی که این بازار برای سرمایه گذاران پیدا نموده است می توان این بازار را بهترین مکان برای ورود نقدینگی دانست. 

سال 99  برای صنایع کامودیتی و صنایع با بنیادی قوی رشد بالایی به همراه خواهد داشت. دلیل این رشد عواملی همچون رشد نرخ ارز باشد. با توجه به افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابیها سال 99 برای اکثر صنایع سالی پر رونق خواهد بود.

امروز شاخص با حدود 6 هزار و 600 واحد افزایش به 574 هزار واحد رسید و در نزدیکی اولین مقاومت خود در 594 واحد قرار دارد. در بازار بورس نمادهای وبملت، وتجارت، غگل، شپنا، فملی، ومعادن و غسالم جزء نمادهای پربیننده بازار بودند. همچنین نمادهای همراه، کویر، پارس، حکشتی، وبملت، بورس و اخابر بیشترین تاثیر مثبت را برا شاخص بورس داشته اند.

بازار فرابورس با رشد 117 واحدی به 7 هزار و 342 واحد رسید. در بازار امروز نمادهای ذوب، دماوند، چکاپا، فرابورس، سمگا، بجهرم و مادیرا نمادهای پربیننده بازار فرابورس بودند. همچنین نمادهای میدکو، دماوند، زاگرس، ذوب، فرابورس، ومهان و بجهرم  بیشترین تاثیر را بر شاخص فرابورس داشته اند.

پست های مرتبط

0 نظرات

نظر شما