سرمایه گذاران به دنبال بازپس گیری سرمایه خود از پروژه ارز دیجیتال تلگرام
کاربر عمران صالحی

تحلیلگر بازارهای مالی--مدیرمالی--مشاور مالیاتی

سرمایه گذاران به دنبال بازپس گیری سرمایه خود از پروژه ارز دیجیتال تلگرام

سرمایه گذاران در ماه اکتبر فرصت داشتند تا 77 درصد از سرمایه خود را در پروژه ارز دیجیتال تلگرام خارج نمایند اما کسی از این پروژه خارج نشد و قرار شد راه اندازی شبکه غیر متمرکز تلگرام با نام اختصاری TON تا دوشنبه 11 فروردین 1399 مصادف با 30 آوریل 2020 به تعویق بیفتد. در همین راستا Pavel Durov (پاول دوروف) بنیانگذار تلگرام به سرمایه گذاران اعلام نموده تا آوریل 5 درصد از سرمایه آنها برای توسعه استفاده می شود و 72 درصد باقیمانده را در صورت تمایل سرمایه گذاران می توانند برداشت نمایند.

متهم شدن تلگرام توسط SEC (کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا) به فروش غیر قانونی اوراق بهادار با نام دیجیتال گرام، باعث شده از اکتبر یک جدال بین تلگرام و SEC بوجود آید. که در همین راستا یک قاضی فدرال در نیویورک حکم اولیه ای را صادر نموده که در این حکم تلگرام محکوم به نقض قوانین اوراق بهادار در آمریکا شده است.این رای می تواند در ادامه قطعی شود و جریمه های سنگین بخاطر توزیع توکن های گرام در انتظار تلگرام باشد.تلگرام می تواند به رای صادره اعتراض نماید گرچه بعید به نظر می رسد با اعتراض به رای بتواند تغییری در آن ایجاد نماید.

ارز دیجیتال تلگرام

با شرایط پیش آمده قطعا تلگرام نمی تواند تا پایان آوریل شبکه خود را راه اندازی نماید و پروژه بار دیگر به تاخیر خواهد افتاد در این صورت 2 سناریو برای سرمایه گذاران وجود خواهد داشت.

سناریو اول : برداشت 72 درصد از سرمایه گذاری خود و خارج نموده این سرمایه از پروژه "تون "

سناریو دوم : مشورت سرمایه گذاران و درخواست تاخیر مجدد برای راه اندازی این شبکه

 

پست های مرتبط

0 نظرات

نظر شما