37 میلیون دلار هزینه تبلیغ و توسعه اکوسیستم تزوس
کاربر عمران صالحی

تحلیلگر بازارهای مالی--مدیرمالی--مشاور مالیاتی

37 میلیون دلار هزینه تبلیغ و توسعه اکوسیستم تزوس

بنیاد تزوس بعد از اینکه در میان 10 ارز برتر قرار گرفت توانست توجهات بسیاری را به خود جلب نماید. بعد از مشکلات پیاپی بخاطر عرضه اولیه، بالاخره تزوس در سال 2018 راه اندازی شد. تزوس یک بلاک چین غیر متمرکز است که با یک بستر متمرکز اداره می شود. توکن تزوس XTZ نام دارد.

این بنیاد در گزارش نیمه دوم سال خود، به بررسی و تشریح اقدامات و پیشرفت های خود در سه ماهه سوم و چهارم سال 2019 پرداخته است. دارایی های بنیاد تزوس در حال حاضر معادل 635 میلیون دلار است که این دارایی از میزان سرمایه جذب شده در عرضه اولیه آن بیشتر است. بنیاد تزوس در عرضه اولیه خود 232 میلیون دلار توانست جذب سرمایه کند.

ارز دیجیتال تزوس

به اعتقاد Riman Schinder دلیل دستیابی تزوس به این حجم دارایی ارزش سبد دارایی های ارز دیجیتال این بنیاد، مخصوصا بیت کوین و تزوس می باشد. در دومین گزارش بنیاد تزوس اشاره شده که این بنیاد 37.6 میلیون دلار را به توسعه و تبلیغ اکوسیستم خود اختصاص داده است.

این 37.6 میلیون دلار به بخش های توسعه و پژوهش (R&D)، پروژه ها و حمایت از جامعه تزوس اختصاص یافته است. طرح هایی که برای جذب سرمایه ارائه می شوند یک سیکل 4 مرحله ای را طی می نمایند.ساز و کار طرح توسط چند کمیته مورد بررسی قرار می گیرد که تمامی این بررسی توسط بنیاد تزوس صورت می پذیرد. از کل طرح های اراده شده به بنیاد تزوس حدود یک سوم تامین مالی شده اند.

برای اینکه طرحی در بنیاد تزوس به تامین مالی برسد باید بتواند طرح را تا درصد خاصی که مورد تائید این بنیاد است به پیشرفت برساند. مهم ترین فعالیت بنیاد تزوس توسعه زبان برنامه نویسی جهت قراردهای هوشمند خود است. از مهم ترین گروه هایی که برای این هدفت تامین مالی شده اند می توان به گرو های Blockmatic، Buidl Labs، Marigold و دانشگاه کیو تو و .... اشاره نمود. 

در این بین شرکت هایی زیادی با هدف توسعه ابزارهای سهام گذاری و تمرکز بر کاوش گر تزوس توسط این بنیاد تامین سرمایه شده اند. بنیاد تزوس حدود 13 میلیون دلار به جامعه های خود در سراسر دنیا بودجه تخصیص داده است که وظیفه این جامعه ها برگزاری نشست ها، همایش ها و جلسات آموزشی جهت تبلیغ تزوس است. 

 

پست های مرتبط

0 نظرات

نظر شما