نفت بی ارزش شد
کاربر عمران صالحی

تحلیلگر بازارهای مالی--مدیرمالی--مشاور مالیاتی

نفت بی ارزش شد

شیوع گسترده ویروس کرونا و درگیر شدن اکثر کشورهای دنیا با این ویروس ناشناخته، همچنین ترس از رکود اقتصادی در سال 2020 باعث شد قیمت نفت باز هم با کاهش مواجه شود. این در حالی است که کاهش نرخ بهره آمریکا هم نتوانسته نگرانی ها در مورد شیوع این بیماری و مختل شدن فعالت های اقتصادی را بهبود بخشد. دیروز و امروز باز هم نفت کاهش داشته و به پایین ترین سطح خود رسیده است.

فرانسه، ایتالیا و آلمان با اعمال محدودیت های رفت و آمد کشورشان را قرنطینه کرده اند و در زوهای گذشته نیز کشورهای بیشتری خواستار تعطیلی رستوران ها، توقف پروازها و منع رفت و آمد شده اند و از مردم خود می خواهند در خانه هایشان بمانند تا زنجیره انتقال این ویروس قطع شود.

کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا و همچنین سخنرانی ترامپ در زمینه پرکردن ذخایر نفتی استراتژیک آمریکا، باز هم قیمت نفت کاهش پیدا کرد و به پایین ترین سطح خود رسید. فدرال رزرو علاوه بر کاهش اضطراری نرخ بهره خود از 1.75 به 0.25 درصد از تزریق 700 میلیارد دلار نقدینگی به اقتصاد آمریکا خبر داده است. اما این اقدامات اعتماد تجار و سرمایه گذاران را هنوز نتوانسته جلب نماید و منتظر اقدامت بیشتری از سوی دولت ها برای کنترل ویروس کرونا و همچنین اصلاح ساختار اقتصادی هستند.

 

پست های مرتبط

0 نظرات

نظر شما