آمریکا و انگلیس بیت کوین را به چه سمتی خواهند برد
کاربر عمران صالحی

تحلیلگر بازارهای مالی--مدیرمالی--مشاور مالیاتی

آمریکا و انگلیس بیت کوین را به چه سمتی خواهند برد

بعد از اینکه اندرو بیلی به سمت ریاست بانک مرکزی انگلستان رسید، ترس سرمایه گذاران فعال در بازار از اتخاذ قوانین سختگیرانه توسط اندرو بیلی باعث شد بیت کوین به زیر 5 هزار دلار رسید. اما در همین روزها فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را با 1درصد کاهش به .25 درصد رساند. این کاهش نرخ بهره در آمریکا و سایر کشورها و همچنین ترس از رکود اقتصادی می تواند بیت کوین را به عنوان یک دارایی امن برای سرمایه گذاری جذاب نماید.

کاهش نرخ بهره آمریکا باعث شده تا تحلیل گران این کاهش نرخ بهره را مانند یک شمشیر دولبه بدانند و همانطور که برخی منتظر افزایش قیمت بیت کوین به خاطر اعمال تصمیمات فدرال رزرو هستند برخی دیگر اعتقاد دارند این تصمیمات باعث تضعیف ارزهای دیجیتال خواهد شد. کاهش نرخ بهره باعث خواهد شد تا کالاهای فیزیکی با افزایش قیمت مواجه شوند این افزایش قیمت میتواند برای کالاهای غیر فیزیکی مانند ارزهای دیجیتال نیز اتفاق بیفتد.

در حال حاضر بیت کوین همچنان زیر مقاومت 6 هزار دلاری خود قرار دارد و تازمانی که در زیر 6 هزار دلار قرار دارد قیمت این ارز دیجیتال پرطرفدار همچنان منفی خواهد بود و امکان دارد تا سطح حمایت بعدی خود تا 3100 دلار با کاهش روبه رو شود. با این وضعیت و عدم تمایل به خرید بیت کوین نشان می دهد فروشندگان و بازیگردانان اصلی پادشاه ارزهای دیجیتال به دنبال کاهش بیشتر بیت کوین هستند.

اگر بخواهیم نقاط کلیدی بیت کوین را از دید تکنیکال  بررسی نماییم می توان حمایت ها و مقاومت را در قیمت زیر مد نظر قرار داد.

مقاومت = 6000 دلار

حمایت اول = 5000 دلار

حمایت دوم = 3803 دلار

حمایت سوم = 3100 دلار

وجود ویروس کرونا و طبقه بندی آن در سری بیماریهای "همه گیر" باعث شده شاخص های بازارهای مالی در سراسر دنیا با کاهش شدید روبه رو شوند. در این راستا دولت ها مجبور شدند بخاطر جبران ضررهای ناشی از شیوع این ویروس و تاثیر آن بر اقتصاد، با تزریق نقدینگی اقتصادهای بیمار خود را حمایت نمایند. این در حالی است که صندوق بین المللی پول معتقد است اقتصاد جهانی ممکن است درگیر بحرانی بزرگتر از بحران سال 2008 باشد.

 

پست های مرتبط

0 نظرات

نظر شما