بیت کوین و حرکت به سمت حمایت مهم خود در 3101 دلار
کاربر عمران صالحی

تحلیلگر بازارهای مالی--مدیرمالی--مشاور مالیاتی

بیت کوین و حرکت به سمت حمایت مهم خود در 3101 دلار

بیت کوین هم نتوانست در مقابل غول کرونا پیروز شود و مانند بازارهای بورس و سایر بازارهای مالی و همچنین نفت در مقابل این ویروس به زانو نشست. بیت کوین در روزهای گذشته ریزش های سنگینی را تجربه نموده است که یکی از دلایل عمده آن شیوع گسترده ویروس کرونا در سطح جهان است.

این ریزش را می توان یک سقوط آزاد برای بیت کوین تصور نمود. اکنون بیشتر فعالان در عرصه ارزهای دیجیتال منتظرند آینده این ارز دیجیتال پرطرفدار را ببینند. یکی از دلایل دیگر ریزش بیت کوین انتشار مقاله فوربس درباره خطرات مصرف انرژی ماینینگ است. در این مقاله هشدار داده ماینینگ ها خطرات مصرف انرژی برای استخراج بیت کوین را دست کم می گیرند. قیمت بیت کوین از محدوده 11 هزار دلار شروع به ریزش نمود و حمایت های قبلی خود را در هم شکست در زمان تهیه این مقاله نیز با عبور از حمایت مهم خود در 5 هزار دلار در حال پیشروی به سوی حمایت بعدی خود در 3101 دلار است.

باید در ادامه دید سخنان بزرگانی همچون وارن بافت که اعتقاد دارد بیت کوین یک مرگ موش پخش شده در بین مردم است به واقعیت می پیوندد یا خیر؟

ریزش شدید بیت کوین در حالی اتفاق افتاده است که ایران در حال طی کردن اولین مراحل قانونی کردن ارزهای دیجیتال است. بسیاری از فعالان در این حوزه امیدوارند بیت کوین پس از رسیدن به قله سال گذشته خود روند صعودی را در پیش خواهد گرفت.

شیوع ویروس کرونا، ترس از رکود اقتصادی در جهان، جنگ بر سر نفت و امکان جنگ نظامی در سطح جهان باعث شده سرمایه گذاران سرمایه های خود را به سمت دارایی های فیزیکی همچون طلا، دلار و .... هدایت کنند. گرچه بسیاری اعتقاد دارند بیت کوین تا پایان سال 2020 میلادی به بالای 25 هزار دلار خواهد رسید. رسیدن به حمایت 3100 دلاری برای بیت کوین می تواند یک فرصت استثنایی برای خرید این ارز دیجیتال باشد.

پست های مرتبط

0 نظرات

نظر شما