سرمایه گذاری در بورس؛ چرا باید زودتر در بازار بورس سرمایه گذاری کنیم؟
کاربر سمیرا محمدی

نویسنده

سرمایه گذاری در بورس؛ چرا باید زودتر در بازار بورس سرمایه گذاری کنیم؟

از بورس چه می دانید؟ قطعا به عنوان افراد مبتدی، بارها واژه بورس به گوشتان خورده است و درست همان لحظه تصاویر گنگ و مبهمی از سرمایه و زیان در این بازار در ذهن شما نقش بسته است. بسیاری از افراد تصور دارند، بازار بورس بیش از اینکه به سودهی و موفقیت نزدیک باشد،  به زیان و ضرر شبیه است. باید بگوییم ذهنیت شما چندان دور از واقعیت نیست، (البته اگر ندانید که در این باز چه باید بکنید!) سرمایه گذاری در بورس، به جای پس انداز کردن پول و یا حتی دیگر روش‌های ذخیره کردن آن، به شما کمک خواهد کرد که بتوانید بدون حضور فیزیکی خرید و فروش سهام انجام دهید. به یاد داشته باشید، هرچه زودتر سرمایه گذاری را شروع کنید، بدون شک به سود بیشتری هم دست خواهید یافت. در ادامه به دلائلی خواهید پرداخت که برای شما شرح می‌دهد که چرا باید هرچه زودتر سرمایه گذاری در بورس را شروع کنید؟ در ادامه با ما همراه باشید.

چرا باید زودتر در بازار بورس سرمایه گذاری کنیم؟

1. راز سود حاصل از سرمایه گذاری در بازار بورس، در بهره افزایشی آن نهفته است!

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند پول خود را روی زمین و یا حتی طلا معامله کنند و خیلی از افراد دیگر مایل هستند، پول خود را در حساب‌های بانکی با سود از پیش تعیین شده پس انداز کنند. در این میان هم بسیاری از افراد، علاقمند هستند سرمایه گذاری در بورس را انتخاب کنند؛ اما واقعیت ماجرا این است که سود حاصل از سرمایه گذاری در بازار بورس، می‌توان گفت که تقریبا سه برابر سود حساب‌های بانکی است و پول شما با نرخ بالاتری رشد می‎کند و در نهایت راز این سود، در بهره افزایشی است. حالا ممکن است سوال مطرح شود که بهره افزایشی چست؟

 بهره افزایشی به این معنا است سود سال شما هر سال نسبت به سرمایه شما افزایش می‌یابد. بهتر است این مفهوم را با ذکر یک مثال توضیح دهیم:

اگر شما در همان ابتدا، با یک میلیون تومان و نرخ سود 10 درصد سرمایه گذاری خود را شروع کنید، در آخر سال 100 هزار تومان به پول شما اضافه خواهد شد و مقدار سرمایه شما در پایان سال، یک میلون و صد هزار تومان خواهد بود. اگر دوباره همین مقدار پول را برای یکسال دیگر با همان نرخ سود، بخواهید سرمایه گذاری کنید، این بار در پایان سال صد و ده هزار تومان سود خواهید داشت و سرمایه شما در پایان سال دوم، یک میلیون و دویست و ده هزار تومان خواهد شد. همان طور که متوجه شدید، این مقدار سود اضافه به مرور زمان، به صورت نمایی رشد خواهد کرد و سرمایه شما افزایش خواهد یافت. البته این مثال در حالتی است که شما هیچ سرمایه گذاری دیگری انجام ندهید و به مقدار سرمایه اولیه پولی اضافه نکنید.

2. بورس، تاکنون پرسودترین سرمایه گذاری در کشور ما بوده است

اگر حضور ذهن داشته باشید، سال 94 سالی که شاهد رکورد شدیدی در بخش مسکن کشور بودیم، بورس با بیش از 27% سود در صدر بازارهای مالی قرار گرفت و بعد از آن هم طی چند سال اخیر، جز پرسودترین بازارهای سرمایه گذاری کشور ما بوده است، بنابراین اگر قصد سرمایه گذاری دارید، با توجه به شواهد و آمارهای موجود، بهترین فرصت این است که سرمایه گذاری خود را هرچه زودتر در بازار بورس انجام دهید.

3.فردا برای سرمایه گذاری دیر است؛ همین امروز اقدام کنید

فارغ از این موضوع که برای ورود به بازار بورس باید به صورت حرفه‌ای تمام نکات مهم و ضروری آن را یاد بگیرید تا بتوانید میزان زیادی از موفقیت و سود را از آن خود کنید، زمان در بازار بورس هم اهمیت دارد و این یکی از موضوعات بسیار مهم در بحث سرمایه گذاری در بورس است.

اگر همین امروز تصیم خود را نگیرید و اولین قدم برای ورود به این بازار پر بازده را برندارید، ممکن است مانند بسیاری از افراد، به دلیل مسائل مختلف، حتی دیگر فرصت  فکر کردن به این سرمایه گذاری را نداشته باشید، دقیقا شبیه تمام افرادی که در گذشته زندگی می‌کردند و این فرصت بزرگ را از دست داده‌اند.

به یاد داشته باشید که اگر هرچه زودتر سرمایه گذاری در بازار بورس را شروع کنید و البته قبل از آن مهارت و تخصص‌های لازم را به دست آورده باشید، بدون شک به سود بیشتری دست خواهید یافت و می‌توانید طی چند سال، بخش عظیمی به سرمایه و دارایی خود، اضافه کنید.

4.برای موفقیت در بورس آموزش حرفه‌ای نیاز است.

بهتر است تا دیر نشده است، همین امروز تصمیم بگیرید که به نخبگان سرمایه گذاری در بورس تبدیل شوید و به عنوان یک بخش مهم از زندگی خود، برای آموزش آن وقت و هزینه صرف کنید. قطعا افرادی که در بازار بورس هستند، متوجه این بحث از موضوع ما خواهند بود و افرادی هم که آشنایی ندارند و حتی به تازگی می‌خواهند سرمایه گذاری را شروع کنند، ممکن است هنوز ذهنیتی نسبت به این موضوع نداشته باشند.

همان طور که می‌دانید این بازار آنقدر پر پیج و خم است که اگر فردی نکات لازم و کاربردی آن را فرانگرفته باشد، ممکن است در کسری از ثانیه، تمام سرمایه خود را از دست بدهد. وقتی می‎گویند، سهام در بازار بورس وضعیت خوبی ندارند، این را فقط افرادی متوجه خواهند شد، که قادر باشند تحلیل تکنیکال و یا حتی فاندامنتال را به خوبی انجام دهند.

اگر شما آموزش‌های لازم را در این زمینه نگذرانید و برای آموزش خود هزینه نکنید، در آینده چندین برابر باید در زیان و ضرری که در این بازار به دست می‌آورید، هزینه کنید. پس به یاد داشته باشید که علاوه بر اینکه زمان در بازار سرمایه گذاری بورس از اهمیت بسزایی لازم است، آموزش هم از دیگر نکات مهمی است که نباید از آن به هیچ عنوان غافل شد.  

سخن آخر

تمام افراد حرفه‌ای در بورس، این بازار را به خوبی می‌شناسند و بهترین زمان های ورود و خروج از بازار را تشخیص می‌دهند، و با به وجود آمدن هر اتفاق غیر منتظره‌ای مانند اخبار ناگهانی و حتی ریزش، می‌دانند چگونه باید در بازار رفتار کنند و چگونه با تحلیل سرمایه خود را هدایت کنند.

در مبحث بالا نکات مهمی برای سرمایه گذاری بورس مطرح شد، تمام آنچه که قرار بود در این مطلب به آن بپردازیم این بود، که به یاد داشته باشید که بورس شوخی نیست و شما در درجه اول باید هرچه زودتر شروع به سرمایه گذاری کنید (البته با آگاهی کامل) تا بتوانید طی چند سال، سود زیادی کسب کنید و در درجه دوم بتوانید تمام دوره‌های آموزشی در این زمینه را فرابگیرید، که البته اشاره کردیم در صورت عدم یادگیری مهارت و آموزش‌های لازم، چیزی جز زیان نصیب شما نخواهد شد. البته راه دیگری هم وجود دارد و آن این است که خودتان به جای فراگیری دوره‎های آموزشی بورس، سرمایه خود را به افرادی بسپارید که این کار را به خوبی انجام می‌دهند.

 

پست های مرتبط

0 نظرات

نظر شما