فرانسه بیت کوین را به رسمیت شناخت
کاربر عمران صالحی

تحلیلگر بازارهای مالی--مدیرمالی--مشاور مالیاتی

فرانسه بیت کوین را به رسمیت شناخت

با رای یکی از دادگاه های فرانسه، این کشور ارز دیجیتال بیت کوین را به عنوان یک شکل قانونی از پول را به رسمیت شناخت. این تصمیم می تواند به حجم معاملات و و ارتقا وضعیت بیت کوین کمک شایانی انجام دهد. این حکم را دادگاه تجاری شهر ناتر صادر نمود. 

Hubert de Vauplane وکیل یکی از شرکت های فرانسوی اظهار داشت این تصمیم به بیت کوین اجازه می دهد به عنوان یک واحد پول رسمی و به صورت قانونی در ان کشور فعالیت نماید. به عقیده واپلین این تصمیم میتواند به افزایش حجم معاملات بیت کوین و گسترش فعالیت های آن در فرانسه و همچنین تزریق بیشتر نقدینگی به بازار ارزهای دیجیتال شود.

تصمیم دادگاه تجاری شهر ناتر در پی شکایت شرکت paymium  از شرکت Biuspread اتفاق افتاد. شرکت paymium مقداری بیت کوین به شرکت BitSpread قرض می دهد. در سال 2017، به تمام دارندگان بیت کوین به همان میزان، بیت کوین کش تعلق گرفت که با توجه به این پاداش شرکت paymium با طرح شکایت به دنبال دریافت بیت کوین کش های بدست آمده بود تا آنها را نیز پس بگیرد. و با ارجاع این پرونده به دادگاه حل اختلاف، دادگاه برای حل این مشکل بیت کوین را رسما به عنوان یک واحد پول شناخت.

اولین کشور اروپایی که بیت کوین را به رسمیت شناخت کشور آلمان بود که آن را در زمره واحد پول خصوصی و یک ابزار مالی در نظر گرفت.

 

پست های مرتبط

0 نظرات

نظر شما