اخبار بازارهای جهانی
کاربر عمران صالحی

تحلیلگر بازارهای مالی--مدیرمالی--مشاور مالیاتی

اخبار بازارهای جهانی

امروز در تاریخ 13 اسفند 98 شاهد رشد بازارهای اروپا بودیم، در حالی که شاخص‌های آتی سهام آمریکا وضعیت نوسانی دارند. امروز معاملهگران بازارهای مالی منتظر کنفرانس تلفنی وزرای خزانه داری گروه هفت هستند. ترامپ به فدرال رزرو دستور داده است که هر چه زودتر نرخ بهره باید کاهش پیدا نماید و سرمایه گذاران منتظر کاهش نرخ بهره زود هنگام دلار آمریکا هستد. در همین راستا امروز استرالیا نرخ بهره خود را به میزان 0.25 درصد کاهش داد.

اما انتظارات برای کاهش نرخ بهره آمریکا به میزان 0.50 درصد، یک اتفاق غیر عادی است، زیرا که فدرال رزرو معمولا نرخ بهره را در هر مرحله کاهش به میزان 0.25 درصد انجام داده است. دیشب شاخص رشد یک روزه از ماه دسامیر را تجربه نموده است، این در حالی است که شاخصهای آتی سهام آمریکا وضعیت نوسانی دارند.

در بازار اوراق خزانه‌داری آمریکا قیمت اوراق سیر صعودی دارد و نرخ بازدهی به‌شدت پایین آمده است. در بازار فارکس شاهد رشد جزئی ارزهایی با نرخ بهره منفی هستیم.  یورو، ین و فرانک سوئیس رشد نسبی داشته‌اند اما هنوز سقف‌های اخیر خود را نشکسته‌اند و در دامنه محدودی نوسان می‌کنند. از دید تحلیل فاندامنتال فدرال رزرو حتماً نرخ بهره را کاهش خواهد داد و بخش زیادی از اثر کاهش نرخ بهره در قیمت‌ها پیش‌خور شده است. اما هنوز معلوم نیست که کاهش ۰٫۵۰ درصدی نرخ بهره‌ای در کار خواهد بود و یا اصلاً چنین کاهشی تأثیری بر بازار خواهد داشت؟! علاوه بر این سرمایه‌گذاران به دقت سیاست‌های مالی دولت ها را نیز زیر نظر دارند.

پست های مرتبط

0 نظرات

نظر شما